Twitter Güvenlik İçin Verilen Bilgileri Yanlışlıkla Reklam İçin Kullandı

İnternet ortamında sahip olduğunuz bir hesabı daha güvenli hale getirmek için telefon numaranızı veya e-posta adresinizi verdiğinizde, bunun reklam amacıyla kullanılamayacağı belirtilir. Twitter ise, güvenlik amacıyla verilen bu bilgileri “yanlışlıkla” reklam verenlere iletmiş olabildiğini açıkladı.

Twitter’ın resmi blog sayfasında yayınlanan yazıda, sistemde kaynaklanan bir hata yüzünden, listelerin iletildiği belirtiliyor. “Hesap güvenliği amacıyla verdiğiniz telefon numarası ve e-posta adreslerinin yanlışlıkla reklam amacı ile kullanıldığını keşfettik. Bu bilgiler Kişiselleştirilmiş Hedef Kitleler ve Partner Hedef Kitleler programlarında paylaşıldı.”

Twitter’ın yaptığı açıklamada, kaç kullanıcısının bilgilerini paylaştığını söylemese de sorunun 17 Eylül itibariyle çözüldüğünü belirtiyor. Bu bilginin başka firmalarla paylaşılmadığını, yalnızca şirket içindeki “hedefe yönelik reklam” bölümü ile paylaşıldığını da belirtiyorlar. “Bu bir hataydı ve özür diliyoruz. Bir daha böyle bir şey gerçekleşmemesi için gerekli adımları atmaya başladık.”

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top