Twitter Kullanıcılara Takipçi Sayısına Göre Reklam Gösterdiğini İtiraf Etti

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da bazı kullanıcılar son zamanlarda çok fazla reklam görmeye başladıklarından yakınıyor. Bu şikayetler sonucu yapılan açıklama ise Twitter’ın yakın zamanda değiştirdiği reklam politikası oldu. 

Daha fazla takipçisi olan popüler kullanıcılara daha az reklam gösterildiği Twitter yetkilisi tarafından kabul edildi. Bu uygulamanın amacı ise “popüler kullanıcıların daha iyi bir tecrübe yaşayarak, platformu terk etmesini engellemek” olarak açıklanıyor. “Eskiden daha fazla takipçisi olan daha az reklam görüyordu. Yakın zamanda bu uygulamayı değiştirdi ve herkese aynı sayıda reklam göstermeye başladık. Bu yüzden bazı kullanıcılar daha fazla reklam gördüklerini söylüyorlar.” 

Şirket politikasının değişmesinin en büyük sebebi, geçtiğimiz dönemde reklam gelirinin azalmış olması olarak gösteriliyor. Twitter normalde kullanıcılarının cihaz bilgilerini paylaşmadan önce izin almaya ayarlı olsa da geçmişte “yanlışlıkla” bu bilgileri reklamcılar ile paylaştığı biliniyor. Bu problemin çözüldüğü söylense de yarattığı etkilerin telafi edilmesi için biraz daha vakit ve çalışma gerekiyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top