Ukrayna: Rusya, Zaporijya santralinin başkan yardımcısını kaçırdı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Ukrayna Ulusal Nükleer Enerji Üretim Kuruluşu (Energoatom), Rusya’yı Zaporijya Nükleer Santrali’nin Başkan Yardımcısı Valeriy Martynyuk’u kaçırmakla suçladı. Energoatom’dan yapılan açıklamada, Martynyuk’un ‘bilinmeyen bir yerde esir tutulduğu’ ileri sürüldü. 

Energoatom geçtiğimiz günlerde, Moskova yönetiminin kontrolünde olan Zaporijya Nükleer Santrali’nin Başkanı Ihor Murashov’un Rus güçleri tarafında alıkonulduğunu açıklamıştı. Murashov’un bundan birkaç gün sonra serbest bırakıldığını duyuran Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAEA), yetkilinin göreve dönmeyeceğini bildirmişti. Açıklamada, “Bize gelen bilgilere göre Murashov şu anda Ukrayna’nın kontrol ettiği topraklarda ailesiyle birlikte ve nükleer santraldeki görevini sürdüremeyecek. Onun görevini kimin devralacağı henüz belli değil” ifadelerine yer verilmişti. (DIŞ HABERLER)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ukrayna-rusya-zaporijya-santralinin-baskan-yardimcisini-kacirdi-haber-1584460

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top