Xiaomi, Konuşma Tanıma Özellikli Mi Smart Mouse’u Piyasaya Sürüyor

Xiaomi sadece bir akıllı telefon üreticisi değil, çok daha fazlası. Şirket kendi Mi markası altında farklı ekosistemlerde birçok ürünü piyasaya sürüyor. Bu ürünlerden bir tanesi de konuşma tanıma özelliğine sahip olan Mi Smart Mouse. Şirketin taşınabilir kablosuz fare modeli, Bluetooth sertifikasını aldı ve tanıtım için hazırlıklarını tamamlıyor.

Bluetooth SIG sertifikası altında yeni bir Mi Smart Mouse modeli onaylanmış oldu. XASB01ME model numarasına sahip olan cihazda çeviri desteğinin yanı sıra 4000 DPI değeri sunabildiğini söylenmektedir.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, birkaç ay önce ses girişi desteğine sahip olan yeni bir akıllı klavye modeli tanıtmıştı. Şirketin yakın zamanda tanıtmayı planladığı yeni kablosuz fare modeli de bu klavye ile aynı teknolojiyi kullanabilir.

Yeni Mi Smart Mouse, Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisi sayesinde cihazlara bağlanacak. Ancak bazı raporlar cihazın WiFi aracılığıyla da bağlanabileceğini belirtiyor. Akıllı ve kablosuz fare modelinde dahili bir şarj edilebilir bataryanın bulunacağı düşünülüyor.

Xiaomi tarafından yeni Mi Smart Mouse modelinin çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Hatta kablosuz farenin teknik özellikleri bile hala belirsizliğini korumaktadır. Şirket, yeni fare modelini tanıttığı zaman bunu sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu nedenle bizi takip etmeye devam edin.

“Konuşma Tanıma Özelliğine Sahip Mi Smart Mouse, Sertifikası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top