YouTube Music Müziklerinizi Yüklemenize İzin Verecek

Google’ın 2018 yılında, Spotify ve Apple Music ile rekabet etmek amacıyla piyasaya çıkardığı YouTube Music, rakiplerine göre oldukça düşük bir performans gösteriyor. Alphabet’İn yayınladığı finansal raporlara göre YouTube Music ve YouTube Premium servislerinin toplamda 20 milyon abonesi bulunuyor.

Müzik hizmetinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını isteyen Google, YouTube Music için yeni özellikler getirerek, kullanıcıların ilgisini kendisine çekmeyi planlıyor. 9to5Google sitesinin haberine göre şirketin bir sonraki planı, Google Play Müzik servisinin de sahip olduğu, kullanıcıların kendi müziklerini platforma yüklemelerine izin verme özelliğini eklemek.

Google’ın şu an hizmet vermeye devam eden Play Müzik abonelerini de YouTube Music platformuna taşımayı planladığı konuşuluyor. Ortalıkta dolaşan söylentilere göre 2020 yılının ortalarına doğru mevcut Play Müzik kullanıcılarına YT Music daveti gönderileceği ve Play Müzik servisinin yıl sonuna kadar kapatılacağı düşünülüyor. 

Ülkemizde geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan YouTube Music, YouTube Premium hizmeti ile birlikte kullanılabiliyor. Google Asistan ile uyumlu bir şekilde çalışabilen müzik servisi masaüstü ve mobil uygulamalarına sahip. Reklamsız bir şekilde bu hizmetten faydalanmak için ise aylık 13,99 TL ödemek gerekiyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top