Yunanistan, Türkiye’yi hedef aldı: 'Göçmenler piyon haline geldi'

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Yiannis Economou SKAI televizyonuna verdiği demeçte Türkiye’ye yüklendi. Economou, Yunanistan’ın Türkiye’nin söylem ve eylemlerine yanıt vermekten geri durmayacağını söyledi. Öte yandan göçmen sorununa da değinen Sözcü, Türkiye’yi göçmenleri kullanmakla suçladı.

“GÖÇMENLER, AVRUPA İÇİN HİBRİT BİR TEHDİT HALİNE GELDİ”

Economou göçmen sorununa da değinen sözcü, Yunanistan’ın sınırlarının çok etkili bir şekilde korunduğunu ifade ederek “Talihsiz insanlar, Türk tarafının desteğiyle insan tacirlerinin elinde piyon haline geldi. Böylece hayatları riske atıldı ve göçmenler, Avrupa için hibrit bir tehdit haline geldi” dedi.

“Prag’da gördüğümüz ve bir kez daha farkına vardığımız şey, hükümetin provokasyonlara ve Türkiye’nin retorik taktik ve stratejisine kapılmadığıdır. Öte yandan, Türk tarafının hiçbir sözünün ya da eyleminin karşılıksız kalmasına izin vermeyecektir” diyen Economou, “Türkiye’nin 2020’den sonra sadece retorik olarak değil, aynı zamanda göç ve mülteci meselesinin silahlandırılması, Meriç’teki olayların artması ve denizdeki trajik ölümler gibi hibrid tehditlerle gerginliği tırmandırdığını” söyledi.

Yunanistan’ın haber ajansı AMNA’nın geçtiği habere göre, “Başbakan Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’nin 2020’deki tırmandırıcı stratejisini çok hızlı bir şekilde fark ettiğini” ifade eden Economou, “Eğer ülke şu anda paniğe kapılmıyor ve gözünü korkutmuyorsa, bunun nedeni diplomatik, sosyal, ekonomik ve askeri olarak bizi kışkırtanlara göre çok daha iyi bir konumda olmamızdır” ifadelerini kullandı.

Economou sözlerini şöyle sürdürdü: “Öte yandan, herhangi bir provokasyon karşısında karşılık vermeye tamamen hazır olmak zorundayız. Ve kesinlikle hazırız.”

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/yunanistan-turkiyeyi-hedef-aldi-gocmenler-piyon-haline-geldi/716025

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top