Yunanistan'da 'Kur'an-ı Kerim' yazılı topun satışı durduruldu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Yunanistan’da bir oyuncak mağazasında üzerinde Arapça “Kur’an-ı Kerim” yazılı futbol toplarının satılması tepki çekmişti.
İskeçe Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mustafa Trampa’nın talimatı üzerine görevlendirilen avukat, ilgili mağazayla iletişime geçerek, bu durumun kabul edilemez olduğunu mağaza yönetimine aktardı.
Avukat aracılığıyla, topun satışının durdurulması talep edildi.
Yerel yayın yapan Gündem Gazetesi’nin haberine göre, gazeteyle iletişime geçen mağaza yetkilileri, topun satışını durdurduklarını ifade etti….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382204/yunanistanda-kuran-i-kerim-yazili-topun-satisi-durduruldu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382204/yunanistanda-kuran-i-kerim-yazili-topun-satisi-durduruldu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top