97 yaşında aday olan Malezya’nın eski başbakanı: Görevimi yapacak kadar iyi hissediyorum

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Malezya’da iki kez başbakanlık yapan Mahathir Muhammed, 97 yaşında parlamentoya girmek için bir kez daha aday oldu.

Fotoğraf: Reuters

1964’te milletvekili seçilen Muhammed, 1981-2003 arasında 22 yıl başbakanlık koltuğunda oturdu. 2018’de, 92 yaşındayken ikinci başbakanlık dönemini yaşadı. 1980’lerde ülkedeki ekonomik kalkınma ve geçiş sürecini yönetmesiyle tanınan Muhammed Şubat 2020’de istifa etti.

Geçmişte defalarca kalp krizi geçiren, bypass ameliyatları olan Muhammed bu yıl da kalbiyle ilgili bir sorun yaşadı. Covid-19 tedavisi gördüğü hastaneden geçen ay taburcu oldu.

Sağlık durumunun aktif siyasete ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/97-yasinda-aday-olan-malezyanin-eski-basbakani-gorevimi-yapacak-kadar-iyi-hissediyorum/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/97-yasinda-aday-olan-malezyanin-eski-basbakani-gorevimi-yapacak-kadar-iyi-hissediyorum/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top