ABD, İran’ın içişleri ve iletişim bakanlarına yaptırım uyguladı

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Washington hükümeti, İran İçişleri Bakanı Ahmad Vahidi ile İran İletişim Bakanı Eisa Zarepour’un da aralarında bulunduğu yedi üst düzey yetkiliye yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Söz konusu yaptırımlara gerekçe olarak ise İran’da protestolarda göstericilere yönelik uygulanan şiddet gösterildi.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, uygunsuz başörtü taktığı gerekçe gösterilerek gözaltına alınan 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ölümünün ardından İran’da internetin kesilmesinden ve barışçıl protestolara yönelik şiddetten sorumlu yetkililerin yaptırım listesine eklendiği belirtildi.

Açıklamada, Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisince (OFAC) aralarında İran İçişleri Bakanı Ahmad Vahidi ile İletişim Bakanı Eisa Zarepour’un da bulunduğu yedi hükümet ve güvenlik yetkilisinin yaptırım listesine alındığı bildirildi.  

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/abd-irana-yonelik-hangi-yaptirim-kararlarini-aldi-haber-194462

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top