ABD, Suudi Arabistan'a resti çekti: Bundan sonra…

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Son dakika haberi… Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararının Rusya’ya Ukrayna savaşında manevi ve askeri destek sağlamakla eş değer olduğunu söyledi.
Kirby, bundan sonraki süreç için gözlem yapacaklarını ve Suudi Arabistan’ın Rusya’nın yanında olup olmadığını değerlendireceklerini, ABD’nin Suudi Arabistan ile ilişkilerini değerlendirmeyi sürdüreceğini belirtti.
Kirby, Zoom üzerinden yaptığı brifingde, ABD’nin dış politikasına ilişkin gazetecilere bilgi verdi ve soruları yanıtladı.
“KESİNLİKLE EKONOMİK DESTEK, BU PUTİN’E BİR RAHATLAMA VERDİ”

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12376188/abd-suudi-arabistana-resti-cekti-bundan-sonra

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12376188/abd-suudi-arabistana-resti-cekti-bundan-sonra

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top