Almanya, 2023’te daralma bekliyor: ‘Rakamlar çok daha kötü olabilir’

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Alman hükümeti, 2022 için daha önce yüzde 2, 2 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisini enerji krizinin, artan fiyatların ve arz darboğazlarının etkilerinden dolayı bu yıl ikinci üçüncü aşağı yönlü revize ederek yüzde 1, 4’e çekerken, gelecek yıl için resesyon öngördü.

Fotoğraf: AA

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, Alman hükümetinin ekonomik büyümeye ilişkin sonbahar dönemi tahminlerini açıkladı.

Buna göre, bu yıl için nisanda Alman hükümetinin yüzde 2, 2 olarak açıkladığı resmi büyüme beklentisi yüzde 1, 4’e düşürüldü.

Alman hükümeti, enerji ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/almanya-2023te-daralma-bekliyor-rakamlar-cok-daha-kotu-olabilir/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/almanya-2023te-daralma-bekliyor-rakamlar-cok-daha-kotu-olabilir/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top