Almanya‘da sabotaj paniği! Metroda dumanlar yükseldi

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kırım Köprüsü’nün patlatıldığı gün Almanya’da başlayan sabotajlarla ilgili soruşturma büyüyor.
GSMR KABLOLARI KESİLMİŞOtta ve Kuzey Almanya‘da tren seferlerinin felç olmasına neden olan şeyin, arıza değil ‘sabotajlar’ olduğu kesinleşti. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti ile Berlin‘de, birçok bölgede, tren iletişim ve kontrol sistemlerinin (GSMR) kesildiği belirlendi. Özel polis ve soruşturma ekibi incelemelerini sürdürüyor.
Bu arada, tren seferlerinin yeniden başlamasından kısa süre sonra, Köln metrosunda yangın çıktı.
METRODAKI VAGONDA BASLADIMetrodaki bir trende başlayan yangın büyük panik yarattı. Metronun dumanla kaplanmasının ardından yolcular tahliye edildi. Ebertplatz bölgesindeki yangın söndürüldü ancak başta 18 nolu peron olmak üzere birçok peron kapatıldı.
Köln‘de şehir içi trafiği de durduruldu. Metronun havalandırma bacalarından dumanlar yükseldi. Yangında can kaybının olmadığı açıklandı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12341663/almanyada-sabotaj-panigi-metroda-dumanlar-yukseldi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12341663/almanyada-sabotaj-panigi-metroda-dumanlar-yukseldi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top