Avrupa Adalet Divanı: İşveren, çalışanlara başörtüsünü yasaklayabilir

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Birliği’nin (AB) en üst düzey yargı organı Avrupa Adalet Divanı bir işverenin, çalışanlara başörtüsü giymeyi yasaklayabileceğine hükmetti.

Fotoğraf: Reuters

BBC Türkçe’nin haberine göre mahkemenin bugün açıkladığı karar, 2018’den bu yana Belçika’da devam eden bir anlaşmazlık nedeniyle alındı.

L.F. adlı Müslüman kadın,  sosyal konutları yöneten bir şirkete staj için başvurdu. Şirket, staj sırasında başörtüsünü çıkarmayacağını söyleyen kadının başvurusunu reddetti.

L.F., birkaç hafta sonra farklı türden bir başörtüsü giymeyi önerdi ancak şirket, ‘ofislerde kep, şapka veya başörtüsüne izin verilmediğini’ belirterek bu öneriyi de geri çevirdi.

Mahkemeye taşıdı

Bunun üzerine ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/avrupa-adalet-divani-isveren-calisanlara-basortusunu-yasaklayabilir/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/avrupa-adalet-divani-isveren-calisanlara-basortusunu-yasaklayabilir/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top