Belarus'ta yüksek terör tehdidi durumuna geçildi

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirilen Bağımsız Devlet Topluluğu (BDT) zirvesinin oturum aralarında gazetecilere Belarus-Ukrayna sınırındaki duruma yönelik açıklamalarda bulundu.

 Cumhurbaşkanı Lukaşenko sınırdaki durumun gerginleştiğini vurgulayarak, “Gerginlikle bağlantılı olarak yüksek terör tehdidi durumuna geçildi. Bu nedenle Belarus ordusunun temelini oluşturduğu ve Rusya ordu birimleri tarafından desteklenen müttefik kuvvetler grubunun (Rusya ile ortaklaşa) konuşlandırılmasıyla ilgili prosedürleri başlattık” ifadelerini kullandı.

 Belarus lideri Lukaşenko 10 Ekim’de yaptığı açıklamada, Belarus ve Rusya’nın batı sınırlarındaki gerginliğin ardından “ortak bölgesel askeri birlik” oluşturulması konusunda anlaştığını belirtmişti.

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/belarusta-yuksek-teror-tehdidi-durumuna-gecildi/716820

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top