Biden, Pakistan'a tehlikeli ülke demişti: Büyükelçi Bakanlığa çağrıldı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Pakistan Dışişleri Bakanı Bilawal Butto Zerdari, ABD Başkanı Joe Biden’in Pakistan’ın herhangi bir uyumsuz nükleer silahlara sahip dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olabileceğini söylemesinin ardından ABD Büyükelçisi Donald Blome’u çağırdı.
ABD Başkanı Joe Biden, 8 Kasım’daki Kongre ara seçimleri öncesi California’da konuşma yaptı. Konuşmasında Pakistan’ı, “uyumsuz nükleer silahlara sahip” dünyanın “en tehlikeli ülkelerinden biri” olarak nitelendirerek, “Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri Pakistan. Uyumsuz nükleer silahlara sahipler” dedi.
Biden’ın açıklamaların ardından Pakistan Dışişleri Bakanı Bilawal Butto Zerdari, Pakistan’ın nükleer varlıklarının güvenlik ve emniyetle ilgili olarak IAEA (Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı) uyarınca her bir uluslararası standardı karşıladığını söyleyerek, “Pakistan, bütünlüğünü ve güvenliğini sağlama konusunda kararlı. Güvenlik sorunları varsa yakın zamanda Pakistan topraklarına kazara füze fırlatan Hindistan’ın nükleer silahları hakkında sorulmalıdır. ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12386740/biden-pakistana-tehlikeli-ulke-demisti-buyukelci-bakanliga-cagrildi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12386740/biden-pakistana-tehlikeli-ulke-demisti-buyukelci-bakanliga-cagrildi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top