Biden: Putin’in nükleer silah kullanacağını düşünmüyorum

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah kullanacağına inanmadığını söyledi.

Fotoğraf: Reuters

Biden, CNN televizyonundan Jake Tapper’a verdiği röportajda, ülkenin dış politikası ve yaklaşan ara seçimleri değerlendirdi.

Daha önce Rusya konusunda ‘nükleer kıyamet (Armageddon)’ uyarısıyla dünyanın dikkatini çeken Biden’a bu açıklamaları hatırlatıldı.

Tapper’ın, “Putin’in gerçekten nükleer silah kullanacağına inanıyor musunuz?” şeklindeki sorusunu Biden, “Bunu yapacağını düşünmüyorum ancak dünyadaki en büyük nükleer gücü elinde bulunduran bir dünya liderinin, Ukrayna’da nükleer silah kullanabileceğini açıklamasını sorumsuzca buluyorum” şeklinde yanıtlayarak daha önceki açıklamalarından daha farklı bir tablo çizdi.

‘İrrasyonel ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/biden-putinin-nukleer-silah-kullanacagini-dusunmuyorum/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/biden-putinin-nukleer-silah-kullanacagini-dusunmuyorum/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top