Bill Gates Huawei’yi Destekledi

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, ABD’nin koyduğu ambargo ile mücadele eden Huawei hakkında destekleyici açıklamalar yaptı.

Bir süredir Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasında süren ambargo uygulamasından en çok etkilenen firmalardan birisi Huawei oldu. Çin için casusluk yaptığı ve sattığı cihazlardan bilgi topladığı iddia edilen firmaya bir destek de Bill Gates’den geldi.

Huawei’nin ürün ve hizmetlerinin tarafsız testler yapılmadan suçlanmasının mümkün olmadığını söyleyen Gates “Bir sonuca varmak ya da yaptırımlar hakkında konuşmak için öncelikle tarafsız testler uygulanması gerekmekte.” sözlerini söyledi.

Çin ile Amerika Birleşik Devletleri’nin arasındaki ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğini belirten Gates, Çin medyası ile yaptığı bir röportajda “Huawei diğer şirketler ile rekabet halinde ve düşük maliyetli ürünler geliştiriyor. Bu yüzden pazardaki diğer firmalar da ürünlerini daha fazla geliştirmek ve daha uygun fiyata çekmek zorunda kalıyor. Bu çok iyi bir şey. Huawei her zaman yenilikçi bir firma olmuştur.” dedi.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top