Cemal Kaşıkçı cinayetinde delilleri ortadan kaldıran dedektif yargıç olarak atandı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda, 2 Ekim 2018’de öldürülmesinde delilleri ortadan kaldıran ekipte bulunan dedektif Awadh bin Ali bin Ayedh al-Mayshar al-Ahmari, 9 Haziran’da özel yetkili terör mahkemesine yargıç olarak atandı. 

Serbestiyet’te yer alan habere göre, Cemal Kaşıkçı’nın kurucusu olduğu Arap Dünyası İçin Demokrasi Şimdi (DAWN) adındaki sivil toplum kuruluşu atama kararına ulaştı.

Al-Ahmari, Cemal Kaşıkçı’nın katledilmesinin ardından İstanbul’a gelerek cinayete ait delilleri ortadan kaldıran özel timde görev alan bir Suudi dedektif.

Al-Ahmari’nin herhangi bir hukuki tecrübesi yok ve özel yetkili terör mahkemeleri, muhalif isimleri sosyal medya paylaşımlarından dolayı yargılayan bir baskı aracı olarak biliniyor.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/cemal-kasikci-cinayetinde-delilleri-ortadan-kaldiran-dedektif-yargic-olarak-atandi-haber-1584805

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top