Çin liderinden, Tayvan açıklaması: Gerekirse güç kullanırız

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD’nin fitnesiyle Tayvan konusunda gerilim yaşayan Çin hükümeti,  Komünist Parti’nin Kongresi’nden Batı’ya meydan okudu.
Çin’de iktidardaki Komünist Parti’nin (ÇKP) 20. Ulusal Kongresi Tiananmen Meydanı’nda yer alan Büyük Halk Salonu’nda başladı.
Dünyanın ikinci büyük ekonomisini gelecek 5 yılda yönetecek en üst lider kadrosunun belirleneceği kongre bir hafta sürecek.Eyaletlerin, başlıca devlet kuruluşlarının ve bazı bakanların da yer aldığı kongrede, ÇKP Merkez Komitesi’nin asli ve yedek üyeleri seçilecek.
“TAYVAN MESELESİNİ ÇÖZMEK ÇİN HALKININ KENDİ İŞİDİR”Çin Devlet Başkanı ve ÇKP Genel Sekreteri Şi Cinping, Ulusal Kongre’nin açılış töreninde yaklaşık 2 saat süren bir konuşma yaptı. Partinin geride kalan 5 yıldaki çalışmalarını değerlendiren Jinping, ülkenin geleceğine dair mesajlar verdi.
Son yıllarda uluslararası toplumun gündemine oturan Çin-Tayvan gerilimine dair değerlendirmelerde bulunan Cinping, ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12390196/cin-liderinden-tayvan-aciklamasi-gerekirse-guc-kullaniriz

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12390196/cin-liderinden-tayvan-aciklamasi-gerekirse-guc-kullaniriz

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top