Çin’de tek kişinin gerçekleştirdiği ‘köprü protestosu’ dünya çapında eylemleri tetikledi

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Pekin’de Çin başkanı Şi Jinping’e karşı yapılan tek kişilik köprü protestosu, dünya çapında dayanışma eylemlerini başlattı. Şi Jinping’in bu haftaki Komünist Parti Kongresi’nde üçüncü kez başkan seçileceği tahmin ediliyor.

Fotoğraf: Twitter

Perşembe günü, bir adam Çin’in başkentindeki bir köprüye Şi’yi diktatör olmakla suçlayan pankartlar astı. Ardından hızla gözaltına alındı, ancak eyleminin fotoğrafları dünyaya yayıldı.

Pankartların birinde “Kovid testi değil, yemek istiyoruz. Kısıtlama değil, özgürlük istiyoruz. Yalan değil, haysiyet istiyoruz. Kültür Devrimi değil, reform istiyoruz. Lider değil, oy istiyoruz. Köle olmadan yaşayabiliriz” yazarken diğerinde vatandaşlar, ‘okulda ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/cinde-tek-kisinin-gerceklestirdigi-kopru-protestosu-dunya-capinda-eylemleri-tetikledi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/cinde-tek-kisinin-gerceklestirdigi-kopru-protestosu-dunya-capinda-eylemleri-tetikledi/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top