Dışişleri personeli siyah kıyafet giyip iş bırakıyor

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ve yurt dışı teşkilatlarında görevli sözleşmeli personel mali ve özlük haklarındaki kayıplar nedeniyle iş bırakma kararı aldı. Personel, çalışma koşullarını siyah kıyafet giyip protesto edecek.
Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ve yurt dışı teşkilatlarında görevli sözleşmeli personelin, 7 ve 9 Kasım’da iş bırakma eylemi yapacağını açıkladı.
Yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ve yurt dışı teşkilatlarında görevli sözleşmeli personelin mali ve özlük haklarında yaşanan kayıplara karşı, tüm temsilciliklerde aynı anda eylem yapılacağını duyuruldu.
Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne 20 Eylül’de bildirilen üç aşamalı eylem planına göre; sözleşmeli personel, 17 Ekim’den itibaren işe siyah kıyafetle gitmeye başladı.
Sözleşmeli personelin siyah kıyafet eylemi 21 Ekim Cuma gününe kadar sürecek. Dışişleri Bakanlığı’nın sözleşmeli ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12402552/disisleri-personeli-siyah-kiyafet-giyip-is-birakiyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12402552/disisleri-personeli-siyah-kiyafet-giyip-is-birakiyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top