Doğal gaz krizi hükümeti düşürmüştü: Kalorifer kullanımına kısıtlama

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İtalya’da kış gelmeden kısıtlamalar geldi.
İtalya’da hükümet, kışın enerji tasarrufu için doğal gazla ısınmada tüketimi düzenleyen bir kararname çıkardı.
GÜNLÜK KULLANIM BİR SAAT AZALACAKEkolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani’nın imzaladığı kararnameye göre ülke genelinde kaloriferlerin faaliyet süresi toplamda 15 gün azaltıldı. Kararnamede ülke 6 iklim bölgesine ayrılırken, günlük kalorifer kullanımı ortalama 1 saat azalacak.
Kararname ile daha önceki yıllarda konut ve kamu binaları (hastane ve kreşler hariç) için belirlenen 20 derece ısı limiti 1 derece azaltılarak 19’a düşürüldü. İşletmeler ve sanayi tesislerinde ise limit 17 derece olarak belirlendi. İklim koşullarına göre ısınma sistemlerinde 2 derecelik toleransa izin verilecek ve yerel yönetimler sert iklim koşullarında kararnamede belirtilen sınırlamaları geçici olarak değiştirebilecek.
Enerji ve Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma Ulusal Ajansı (ENEA) ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12337671/dogal-gaz-krizi-hukumeti-dusurmustu-kalorifer-kullanimina-kisitlama

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12337671/dogal-gaz-krizi-hukumeti-dusurmustu-kalorifer-kullanimina-kisitlama

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top