Dünyanın en korkunç canlıları: Dokunanı öldürüyor kimse korkudan yanına yaklaşamıyor

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Doğa tüm gizemi ve ihtişamıyla bilim insanlarını şaşırtmaya devam ediyor. Öyle canlılarla karşılaşıyoruz ki şaşırmamak elde değil. İşte dünyanın en tuhaf canlıları…

Aristolochia Salvadorensis
Kanlı bir kuru kafaya benzeyen “Aristolochia Salvadorensis” bitkisi korkunç olduğu kadar da zehirli…

Clathrus archeri mantarı için kısaca ahtapot boynuzu da deniyor..

1-Maymun Yüzlü Orkide (Dracula simia)
Kabul edelim (cinas amaçlı), bu küçük bitkiye isim vermek için çok fazla hayal gücü gerektirmiyor. “Drakula” iki uzun, dişe benzer taç yaprağından ve “simia” primatlara benzerliğinden dolayı bu ismi almış bitkimiz. İki koyu renk küçük göz, bulanık noktalı kaşlar ve tüylü küçük burun ve sakal bölgesi, uzaktan bakıldığında daha da belirginleşen çarpıcı maymun benzerliği ile şaşırtıyor.

Hydnora Africana
Bu kadar bitki arasında en korkutucu olanı, pirananın bitki versiyonu olan bu etobur bitki muhtemelen… Aynı zamanda kendisi büyük bir parazit. Fotosentesez yapmıyor, yanındaki bitkilerden mineral çalıyor..

Ceset Çiçeği (Rafflesia keithii)
Ceset Çiçeği çok daha nadirdir ve yalnızca Endonezya’nın yağmur ormanlarında bulunur. Ceset Çiçeği, görünür yaprakları, kökleri veya gövdeleri olmayan, bazılarının Ceset Çiçeğinin bir çiçek olmadığını, bir mantar olduğunu iddia etmesine neden olan parazitik bir organizmadır. Vampir özelliklerine ek olarak, Ceset Çiçeği dünyanın en büyük bireysel çiçeğidir.

Podostroma Cornu-damae
Japonya topraklarında yetişen ölümcül kırmızı mantarlar, bilimsel adıyla “Podostroma Cornu-damae.”.

Kanayan Diş Mantarı (Bleeding Tooth Fungus)
“Yenilmez” olarak sınıflandırılmış bu bitki, “Şeytanın dişi”, “çilek ve krema” olarak da isimlendirilebilen bu mantar türünün görünüşü oldukça ilginç.Üstünde gördüğünüz kırmızı kan gibi sıvılar da bir tür antibakteriyel savunma mekanizması..

Böcek yemesiyle bilinen suibriğigiller kimi zaman küçük kuşları, kurbağaları ya da sürüngenleri yiyebilir..

Aslanağzının tohum kapsülleri kuruduğunda ortaya böyle kuru kafaya benzer bir görüntü çıkıyor..

Ascocoryne sarcoides mantarları.

İşte dünyanın en garip canlıları…

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/foto-galeri/dunyanin-en-korkunc-canlilari-dokunani-olduruyor-kimse-korkudan-yanina-yaklasamiyor/717138

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top