Elon Musk'ın Putin'le görüştüğü iddia edildi, Musk reddetti

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Elon Musk’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile konuştuğu iddia edildi.
ABD’nin tanınmış siyaset bilimcilerinden Ian Bremmer’in Eurasia Group abonelerine gönderdiği bir habere göre, Tesla CEO’su Musk, Putin’le konuştuğunu ve bunu telefon görüşmesinde kendisine söylediğini açıkladı.
Bremmer’in haberine göre Musk, Kırım’ın Rusya’da kalması, Ukrayna’nın bir tür kalıcı tarafsızlığı kabul etmesi ve Ukrayna’nın Rusya’nın ilhakını tanıması halinde Putin’in müzakereye hazır olduğunu söyledi.
Bremmer’e göre Musk, Putin’in kendisine, Ukrayna’nın 2014’te ilhak edilen Kırım’ı ‘işgal etmesi’ durumunda nükleer bir saldırı olasılığı da dahil olmak üzere ‘her şeyin gerçekleşebileceğini söylediğini belirtti.
Bremmer, Musk’ın Ukrayna’nın Kırım’da Starlink’i etkinleştirme talebini reddettiğini söylediğini yazdı.
Elon Musk ise Bremmer ‘in haberinin doğru olmadığını açıkladı. Musk, “Putin ile sadece bir kez görüştüm ve bu yaklaşık 18 ay önceydi. Konu da uzaydı” dedi.

TARTIŞMALI BİR ANKET PAYLAŞMIŞTI

TARTIŞMALI BİR ANKET PAYLAŞMIŞTIDünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçen hafta Twitter hesabından Rusya’nın Ukrayna işgalinin sona ermesi için fikirlerini belirttiği bir anket paylaştı. Tartışma yaratan ankete Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy de yanıt verdi.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/elon-musk-in-putin-le-gorustugu-iddia-edildi-musk-reddetti-3528417

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top