En İyi 5 YouTube Abone Sayacı

YouTube içerik üreticiliği, günümüzde online bir hobi olmaktan çıkıp tam zamanlı bir iş alanı haline geldi. İnternet çağının hız kesmeyen bir grafikle yükselerek hayatımızı ele geçirmesi ve kablolu TV içeriklerinin popülaritesinin giderek azalmasıyla YouTube videoları, yalnızca içerik üreticileri için değil tüketiciler için de vazgeçilmez bir rutin halini aldı. YouTube’un içerik üreticilerine pek çok farklı alanda video üretmesine izin vermesi, izleyici kitlesini günden güne attırırken elbette bu durum alternatiflerin çoğalmasıyla platformdaki rekabetin de kızışmasına neden oldu. Hâl böyleyken kalabalıktan sıyrılıp kendini göstermek ve başarılı bir şekilde yükselmek isteyen içerik üreticilerine bazı görevler düşüyor. Ancak tahmin edersiniz ki günlük hayatın karmaşası içinde bir yandan içerik üretmek, bir yandan gelecek içeriklerinizi planlamak, diğer taraftan izleyici kitlenizle iletişime geçerken kanalınızın büyüme grafiğini takip etmek pek de kolay bir iş değil. 

Bu durumda YouTube içerik üreticilerinin fazladan desteğe ihtiyaç duyması son derece normaldir ve YouTube abone sayacı uygulamaları da tam bu noktada devreye girmektedir. Daha önce bu konuyu hiç düşünmediyseniz ya da karar verme aşamasında doğru seçimi yapmak için biraz araştırmaya gereksinim duyuyorsanız doğru yerdesiniz. YouTube maceranızda en büyük destekçiniz olabilecek ve son derece güvenilir bir deneyim sunan en iyi 5 YouTube abone sayacı programını gelin yakından inceleyelim. 

InstaTakipci 

Listemizin bir numarasında temiz arayüzü ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasıyla YouTube içerik üreticileri tarafından sıklıkla tercih edilen InstaTakipci yer alıyor. Karar verme aşamasını sizler için daha kolay hale getirmek için InstaTakipci’yi farklı açılardan ele alacağız. 

Genel Bakış  

InstaTakipci YouTube sayaç uygulamasını kullanarak YouTube abone sayınızı anlık ve güncel olarak incelemek istiyorsanız yalnızca YouTube kullanıcı adınızı veya linkinizi gerekli kutucuğa girmeniz yeterli. “Sayacı Başlat” konumuna tıkladığınız anda ücretsiz şekilde YouTube abone verilerinizi canlı olarak takip edebilirsiniz. 

Avantajlar 

İnternetteki online hizmet sağlayıcılarına az çok aşinaysanız işlerin nasıl yürüdüğünü az çok bilirsiniz. Bazı programlar işlevini yerine getirebilmek için şifreleriniz dahil olmak üzere bazı özel verilerin paylaşımını gerektirebilir. Ancak kendinizi olası online tehlikelere karşı koruyabilmek için bu konuda dikkatli olmanız büyük önem taşır. Fakat InstaTakipci abone sayaç uygulamasından yararlanırken gönül rahatlığıyla işleminize devam edebilirsiniz çünkü program, YouTube kullanıcı adınız dışında hiçbir verinizin paylaşımını gerektirmez. Ayrıca tamamen ücretsiz ve özelleştirilebilir bir deneyim sunar. 

Dezavantajlar 

Eğer web sürümü yerine tercihinize göre Anroid ve iOS uygulamarını kullanmak sizlere daha pratik geliyorsa ne yazık ki InstaTakipci YouTube canlı abone sayacı programının henüz mobil uygulama versiyonu bulunmuyor. Ancak bu, gelecekte hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmiyor!

Özellikler 

InstaTakipci YouTube abone sayacı programı sizlere yalnızca güncel sayısal değerleri göstermekle kalmaz, bunun yanı sıra sunduğu grafik ve istatistiklerle kanalınızın büyüme serüvenini daha kolay görselleştirmenizi sağlar. Ayrıca abone sayacı kolaylıkla kanalınıza entegre edip isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. 

Livecounts.io

YouTube abone sayısı verilerinizi güncel bir şekilde izleyebileceğiniz temiz arayüzlü bir siteye ihtiyaç duyuyorsanız beğenebileceğiniz uygulamalardan birisi de Livecounts.io. Sadece kullanıcı adınızı gerekli kutucuğa girerek özel verilerinizi riske atmadan YouTube büyüme grafiğinizi mercek altına alabilirsiniz.

Genel Bakış  

Yukarıda da belirttiğimiz üzere LiveCounts.io abone sayaç uygulamasından yararlanmak için ilgili sayfaya gittiğinizde karşınıza çıkan kutucuğa YouTube kullanıcı adınızı veya linkinizi girmeniz yeterlidir. Uygulama tamamen ücretsiz olduğundan ödeme yapmanıza gerek yoktur ve canlı olarak YouTube abone sayınızı takip etmenize olanak tanır.

Avantajlar 

Livecounts.io canlı abone sayacı tek tıkla abone verilerinize ulaşabilmenizi sağlar ve görüntülenen veriler iki saniyede bir düzenli olarak yenilenir. Bu nedenle sayfayı yenilemeniz veya verileri güncellemek için tekrar arama yapmanız gerekmez. “Kullanıcıyı değiştir” seçeneğine tıklayarak kolaylıkla farklı bir kanala geçiş yapabilir ve dilediğiniz kanalın abone sayısını canlı ve ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Arama çubuğu büyük ve küçük harflere duyarlı olmadığından kanal ismini yazdığınız sürece uygulama kusursuzca çalışır.

Dezavantajlar 

Güncel abone verilerinizin yanı sıra belirli bir süreyi kapsayan istatistiklere ve detaylı grafiklere ihtiyaç duyuyorsanız Livecounts.io bu noktada sizler için yetersiz kalabilir. YouTube sayaç programı yalnızca güncel verileri ve belirli bir periyottaki gelişmeleri gösterir. Sayfayı kapatıp tekrar açtığınızda veriler sıfırlanır ve grafik programın tekrar açıldığı andan itibaren tekrar oluşturulur.

Özellikler 

Kullanıcı adınızı girdiğiniz anda iki saniyede bir yenilenen abone sayınızı, kanal görüntülenmenizi ve güncel video sayınızı görüntüleyebilirsiniz. Biraz altta kullanıcı adınızı girdiğiniz andan itibaren oluşturulan ve iki saniyede bir güncellenen grafiği bulabilirsiniz, grafik siz sayfayı kapatana kadar yenilenmeye devam eder. 

VidIQ 

Eğer daha kapsamlı bir YouTube hizmet sağlayıcısına gereksinim duyuyorsanız VidIQ’ya göz atmayı düşünebilirsiniz. VidIQ canlı YouTube abone sayacı sayesinde kanalınızın büyüme grafiğini yakından takip edip içeriklerinizin performansına dair fikir edinebilirsiniz.

Genel Bakış  

VidIQ, kullanıcıların kanallarının performansını takip edebilmesi için kanal denetimi özelliği altında farklı araçlar sağlar. Abone sayaç özelliği de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen araçlardan birisidir. Abone sayacı sayesinde son 30 gün içinde kazandığınız aboneleri görüntüleyip kendinize stratejik bir plan çizebilirsiniz.

Avantajlar 

VidIQ’nun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de YouTube kanalınızın performansını ölçmek için beş farklı özellik içeren bir araç sunmasıdır. Abone sayınızı görüntülemenin yanı sıra görüntülenme sayınızı ve etkileşim oranınızı da rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Dezavantajlar 

VidIQ YouTube abone sayacı özelliğinin dezavantajlarından kısaca söz etmek gerekirse sadece son 30 günün istatistiğini sağladığı için uzun vadeli grafiklerden faydalanarak planlama yapmak isteyen kullanıcılar için yetersiz bir deneyim sunabileceğini söyleyebiliriz. Tercihinizi yaparken bu noktayı göz önünde bulundurmalısınız.

Özellikler 

VidIQ YouTube hizmetlerini kullanmak istiyorsanız ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı program arasında tercihte bulunabilirsiniz. Seçtiğiniz programa bağlı olarak farklı özellikler sunulur. Ücretli programı tercih ettiğiniz takdirde daha çok araca ve özelliğe erişim sağlarsınız.

SocialBlade 

Yalnızca tek tıkla YouTube abone sayısı görme programına ihtiyacınız varsa SocialBlade de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Kullanıcılara güvenilir olduğu kadar aynı zamanda zahmetsiz ve pratik bir deneyim sağlamaktadır. Gelin farklı başlıklar altında SocialBlade Youtube sayacını birlikte inceleyelim.

Genel Bakış  

SocialBlade sayesinde tek tıkla gerekli kutucuğa kanal adınızı yazarak abone sayınızı anlık olarak görüntülemek ve istediğiniz an farklı bir kanalın verilerine geçiş yapmak oldukça kolaydır. Abone sayacı herhangi bir karmaşık işlem gerektirmediğinden her kesimden kullanıcıya hitap etmektedir. Gönül rahatlığıyla bu ücretsiz hizmetten yararlanabilirsiniz.

Avantajlar 

Eğer YouTube maceranızı daha kolay hale getirecek bir destekçi arıyorsanız doğru yerdesiniz. SocialBlade ücretsiz hizmetiyle özellikle başlangıç seviyesinde ve henüz YouTube hesabından gelir elde etmeye başlamamış kullanıcılar için oldukça makul bir seçenektir. Ayrıca şifrenizi veya kişisel verinizi paylaşmanızı gerektirmediği için kullanıcılara güvenli bir deneyim sağlar.

Dezavantajlar 

Pratik kullanımıyla rağbet gören bir YouTube abone sayacı olmasına rağmen SocialBlade sadece anlık abone verilerini sunduğu için ileri seviyede strateji yapmak isteyen ve uzun vadeli grafiklere gereksinim duyan kullanıcılar için yeterli bir seçenek olmayabilir. Ayrıca sayaç programı özelleştirilebilir ve entegre edilebilir değildir.

Özellikler 

SocialBlade, abone sayılarını anlık olarak takip etmek isteyen YouTube kullanıcıları için her saniye yenilenen verileriyle en güncel verileri sunar. Üstelik istediğiniz an tek tıkla kullanıcı değiştirebilir ve seçtiğiniz hesabın abone verilerini görüntülemeye devam edebilirsiniz.

NoxInfluencer 

YouTube üzerinde en çok abone sahibi kanalı merak ediyorsanız NoxInfluencer’a kesinlikle göz atmalısınız. Filtreleme özelliğiyle ülke ülke YouTube en çok abone sahibi olan kanalları görüntüleyebilir ve stratejinizi planlarken ilham alabilirsiniz. 

Genel Bakış  

NoxInfluencer yalnızca YouTube üzerinde en çok sahibi olan kanalların detaylı bir listesini sunmakla kalmaz; aynı zamanda kendi kanalınızın abone grafiğini saniye saniye görüntülemenizi sağlar. Gerekli kutucuğa kanal adınızı girerek “Read Now” seçeneğine tıkladığınızda YouTube abone sayacı anında devreye girerek abone grafiğinizi önünüze serer. 

Avantajlar 

NoxInfluencer’ı benzer YouTube sayaç programlarından ayıran en önemli özelliği, kullanışlı filtreleme seçeneğiyle YouTube üzerinde en çok takip edilen kanalları listelemesidir. Ayrıca her saniye yenilendiğinden en güncel verileri takip ettiğinize emin olabilirsiniz.

Dezavantajlar 

Grafikleri ve listeleriyle cazip bir seçenek olsa da NoxInfluencer, kısmen karışık olan arayüzüyle başlangıç seviyedeki kullanıcılar için ideal bir seçenek olmayabilir. Ayrıca mobil sürüm tercih eden kullanıcılar için uygulaması bulunmamaktadır.

Özellikler 

NoxInfluencer abone sayacı aktif etmeniz için tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı sağlamaktır. Ardından program size hemen aşağıda her saniye yenilenen verilerle bir grafik oluşturur ve sayfada kaldığınız sürece grafik her saniye yenilenerek gelişmeye devam eder.

YouTube Aboneleri Analiz Etmenin Faydaları 

YouTube, kullanıcı kitlesini her geçen gün arttırdığından bir içerik üreticisi olarak tutunmak ve aradan sıyrılmak zaman zaman zor olabilir. Ancak eğer aktif olarak içerik üretiyorsanız aldığınız her bir etkileşim altın değerindedir ve devam etmek için size önemli bir motivasyon sağlar. Özellikle de sürekli artan abone grafiğini izlemek her içerik üreticisi için müthiş bir motivasyon kaynağıdır. Fakat elbette aboneler arttığı gibi zaman zaman sabit kalabilir hatta düşüşe geçebilir. Aslında bu grafiklerin hepsi içerik üreticilerine bir mesaj vermektedir. Örneğin artan abone grafiği, içeriklerinizin hedef kitlenizde bir karşılık bulduğunu ve doğru yolda olduğunuzu gösterir. Bunu baz alarak gelecekteki içeriklerinizi kolaylıkla planlayabilirsiniz. Benzer şekilde sabit kalan ya da düşüş gösteren abone grafikleri de içerik planlamanıza önemli ölçüde yardımcı olur. Görüldüğü üzere abone sayıları yalnızca bir sayısal veriden çok daha fazladır ve takip edilmesi de içerik üreticileri için pek çok yarar sağlamaktadır.

Abone Sayacı Araçları Güvenilir Midir? 

İnternette her şeyin olduğu gibi YouTube abone sayacı uygulamalarının da iyi ve kötüleri bulunmaktadır. Ancak belirli kriterler göz önünde bulundurulduğunda bu ayrımı yapmak oldukça kolaydır. Bu listede yer verdiğimiz gibi güvenilir abone sayacı araçları sizden herhangi bir şekilde hesap şifrenizi, banka bilgilerinizi ya da özel verilerinizi paylaşmanızı istemez. Aksine, güvenliğinizi hiçbir şekilde riske atmadan keyifli bir deneyim sunar. 

Sonuç 

Özellikle de YouTube içerik üreticiliği maceranıza yeni adım attıysanız işin inceliklerini yeni öğreniyor olabilirsiniz. Bu nedenle YouTube abone sayınızı görüntülemek için ayrıca bir araç kullanmak kulağa pek de mantıklı gelmiyor olabilir. Ancak yeni olmanın heyecanıyla herhangi bir programa gereksinim duymadan abone sayınızı takip etmek oldukça kolay görünse de zaman geçtikçe bu yöntemin aslında sürdürülebilir olmadığını fark etmeniz olasıdır. Video üretmenin diğer aşamalarına odaklanmışken sürekli abone sayınızı kontrol etmeye çalışmak bir süre sonra bir külfet haline dönüşebilir. Ayrıca abone sayınız sürekli artacağından birkaç haneli abone sayınızı takip etmek ilk başta tek veya çift haneli abonelerinizi takip etmek kadar kolay olmayacaktır. Bu nedenle YouTube abone sayacı uygulamaları sizin için pratik bir şekilde bu işlevi yerine getirerek etkin ve sürdürülebilir bir strateji izlemenize yardımcı olur. Sürekli artan bir grafikle büyürken yanınızda bir destekçiniz olması da motivasyonunuzu olumlu anlamda etkileyecektir. Kısacası güvenilir bir abone sayaç uygulaması bulduğunuz takdirde YouTube abone sayaçları pek çok açıdan faydalıdır. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top