Filistinli gruplar Cezayir'de uzlaşı anlaşması imzaladı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Komitesi Üyesi Vasıl Ebu Yusuf yaptığı açıklamada, Filistinli grupların,  Cezayir’in arabuluculuğunda uzlaşı anlaşmasına imza attığını söyledi.
Anlaşmayı duyurmak için yerel saatle 17.00’de (TSİ 19.00) basın toplantısı düzenleneceğini aktaran Ebu Yusuf, metinde, birlik hükümeti maddesinin silinmesi gibi bazı değişiklikler yapıldığını ifade etti.
Cezayir Cumhurbaşkanlığından bugün yapılan yazılı açıklamada, diyalog görüşmelerinin sona erdiği ve “Cezayir Bildirisi”nin gün içinde imzalanacağı kaydedilmişti.
Açıklamada, bildirinin, “Filistinli gruplar arasında birliğin sağlanması için güçlü bir zemin oluşturacağı” ifade edilmişti.
Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri Mustafa el-Bergusi de daha önce yaptığı açıklamada, Filistinli grupların Cezayir’deki diyaloglarını başarıyla tamamladığını ve Cezayir Ulusal Mutabakat Belgesi üzerinde ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12374491/filistinli-gruplar-cezayirde-uzlasi-anlasmasi-imzaladi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12374491/filistinli-gruplar-cezayirde-uzlasi-anlasmasi-imzaladi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top