Fransa'da akaryakıt krizi: Sağlık hizmetleri sekteye uğradı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Fransa basınındaki haberlere göre, özellikle ülkenin kuzeyinde evde bakım ve ambulans gibi sağlık hizmetleri son günlerde sekteye uğradı. Ulusal Liberal Hemşireler Birliği Başkanı John Pinte, Twitter’dan, bazı bölgelerdeki akaryakıt sıkıntısının hemşirelerin adreslere sağlık hizmeti götürmesini ve hastaların bakım faaliyetlerini engellediğini duyurdu.
Sınıra yakın bölgelerdeki hemşirelerin Belçika’ya geçip yakıt almak durumunda kaldıklarını aktaran Pinte, durum düzelmediği takdirde uzaktaki sağlık hizmetlerinin ötelenebileceği uyarısında bulundu.
AKARYAKIT ALIMLARINDA ÖNCELİK SAĞLIK HİZMETLERİNE VERİLDİ
Bunun üzerine Hauts-de-France ve Calais bölgelerinin valilikleri, istasyonların akaryakıt satışında acil ve zaruri kamusal hizmetlere öncelik tanımasını içeren kararlar aldı. Buna göre belli saatler arasında akaryakıt ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12338344/fransada-akaryakit-krizi-saglik-hizmetleri-sekteye-ugradi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12338344/fransada-akaryakit-krizi-saglik-hizmetleri-sekteye-ugradi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top