Fransa’da hükümet benzin grevine karşı depolara el koydu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ekonomi ve Maliye Bakanı Bakan Le Maire, işverenle sendikalar arasındaki müzakerelerin tamamlanıp, bir anlaşmaya varıldığını belirterek, “Müzakere zamanı geçti. Bir müzakere oldu ve bir anlaşmaya varıldı. Herkesin bu varılan anlaşmanın sonucuna saygı göstermesi gerekiyor” dedi. 
Grevin devam etmesini yasa dışı saydıklarını ifade eden Bruno Le Maire, “rafinelerin ve benzin depoların önündeki engeller derhal kaldırılmalı” dedi.
Bu arada Fransa’da devlet iki benzin deposuna el koydu. Enerji Bakanı Agnès Pannier-Runacher hükümetin, Rhone bölgesindeki Feyzin benzin deposu ile Flandres bölgesindeki Mardyck benzin deposuna el koyduğunu duyurdu. Bakan “Biz bu kararı Fransızlar için aldık. grevcilere karşı bir karar almadık. Aldığımız karar gerekliydi, bu sayede insanlar çalışmaya devam edebilecek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek” dedi. 
Fransa’da TotalEnergies’e ait 6 rafinerinin 3’ünde, Esso-ExxonMobil’in ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12396723/fransada-hukumet-benzin-grevine-karsi-depolara-el-koydu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12396723/fransada-hukumet-benzin-grevine-karsi-depolara-el-koydu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top