Fransa’dan İran’daki vatandaşlarına ‘ülkeyi bir an önce terk edin’ çağrısı

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Fransa, İran’da gözaltına alınan iki vatandaşının ‘ajan olduklarını itiraf ettikleri’ görüntülerin yayımlamasından sonra İran’da bulunan vatandaşlarının keyfi gözaltı ve alıkonulma riskine karşın ülkeden en kısa sürede ayrılmasını istedi.

Fotoğraf: AA

AA’nın aktardığına göre Fransa Dışişleri Bakanlığı, İran’a seyahat tavsiyesi güncellemesini içeren ek bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, çifte vatandaşlığı bulunanlar dahil İran’daki bütün Fransız vatandaşlarına, ‘keyfi tutuklama riskiyle karşı karşıya olmaları’ nedeniyle ülkeyi en kısa sürede terk etmeleri tavsiye edildi.

Riskin turistik ziyaret yapanları da kapsadığı söylenen açıklamada, Fransa’nın Tahran Büyükelçiliği’nin gözaltı veya tutuklanmaları durumunda ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/fransadan-irandaki-vatandaslarina-ulkeyi-bir-an-once-terk-edin-cagrisi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/fransadan-irandaki-vatandaslarina-ulkeyi-bir-an-once-terk-edin-cagrisi/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top