Fransa'dan Orta Afrika Cumhuriyeti adımı: Askerlerini tamamen çekiyor

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Fransa’nın Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, başkent Bangui’de bulunan Bangui-MPoko havaalanında konuşlandırdığı son askeri birliğin yakında çekileceği bilgisi paylaşıldı.

Çekilmenin tarihi ile ilgili bilgi verilmeyen açıklamada, Fransız ve Orta Afrikalı makamların teknik konularda anlaştığı bildirildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 17-18 Şubat 2022’de Mali’deki askerlerini 4 ile 6 ay içinde çekeceklerini duyurmuştu.

Fransa Barkhane operasyonu kapsamında Mali’de bulunan 3 üssü ve 2 bin 400 askerini ağustos 2022’de çekerek komşu ülke Nijer’e konuşlandırmıştı.

 

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/fransadan-orta-afrika-cumhuriyeti-adimi-askerlerini-tamamen-cekiyor-1990105

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top