Gazze'de, İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinlilere dayanışma gösterisi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) tarafından düzenlenen gösteriye katılan ve pankartlar taşıyan çok sayıda Filistinli, Gazze’deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi binası önünde toplandı.
Gösteride konuşan FHKC Merkez Komitesi Üyesi Mahmud er-Ras, “Bugün esirlerimiz, siyonist terörün en acımasız uygulamalarından birisi olan idari tutukluluk karşısında özgürlük ve onur mücadelesi vermektedir.” dedi.
“Filistin direnişi, esirlerini savunmaya hazırdır.” ifadesini kullanan Ras, İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinliler için “son sözü kendilerinin söyleyeceğini” belirtti.
Ras, İsrail’in Filistinli mahkumlara “acı ve mahrumiyet” yaşattığına dikkati çekerek, İsrail’in “öfke ateşine” maruz kalacağını kaydetti.
30 Filistinli tutuklunun açlık greviİsrail’in Ofer Cezaevindeki 30 Filistinli tutuklu, 25 Eylül’de Tel Aviv ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12342678/gazzede-israil-hapishanelerinde-tutuklu-bulunan-filistinlilere-dayanisma-gosterisi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12342678/gazzede-israil-hapishanelerinde-tutuklu-bulunan-filistinlilere-dayanisma-gosterisi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top