Hadja Lahbib, İranlı kadınlara destek için parlamentoda saçlarını kesti

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Belçika Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib İranlı kadınlarla dayanışma mesajı vermek için federal parlamentoda saçlarını kesti.

Federal parlamento oturumunda İran doğumlu milletvekili Darya Safai, yerel kıyafetiyle kürsüye çıkarken, İranlı Mahsa Amini’nin öldürülmesi üzerine başlayan protestolara destek içerikli bir konuşma yaptı.

Safai, konuşmasının ardından saçlarını kesti.

Daha sonra Dışişleri Bakanı Lahbib de eline makas aldı ve saçının bir tutamını kesti.

Bir diğer milletvekili Goedele Liekens de bu eylemde onlara katılım gösterdi.

Söz konusu eylemler, parlamentoda uzun süre alkış aldı.

Lahbib ayrıca, bu ay Brüksel’de gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısında İran’a yaptırım çağrısı yapacağını söyledi.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/belcika-disisleri-bakani-iranli-kadinlara-destek-icin-parlamentoda-hangi-eylemde-bulundu-haber-194469

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top