İki ülke Eurovision'a katılmayacak

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra yarışmadan men edilmesinin ardından, Eurovision yönetimi bazı ülkelerden daha fazla para talep etmişti. Ödenen ücret ülkenin büyüklüğüne göre farklılık gösterirken, net veriler kamuoyuyla paylaşılmıyor. Karadağ’ın kamu yayıncısı RTCH, “Artan katılım ücreti ve Ukrayna yerine İngiltere’de konaklayacak olmanın getireceği ek maliyetin yanı sıra sponsorlar da beklediğimiz ilgiyi göstermedi. Bu yüzden buraya vereceğimiz parayı ulusal projelere harcamaya karar verdik” açıklamasını yaptı. Kuzey Makedonya kamu yayıncısı MRT de artan ücretin yanı sıra ülkedeki enerji krizi nedeniyle Eurovision’a katılmaktan vazgeçmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

LİSTE BU HAFTA AÇIKLANACAK

Başka ülkelerin de yarışmadan çekilmeyi planladığı iddia edilirken, yarışmanın düzenleyici kurumu Avrupa Yayıncılık Birliği’nin kesin katılımcı listesini bu hafta açıklaması bekleniyor.

Kaynak :
https://www.haber3.com/dunya/iki-ulke-eurovisiona-katilmayacak-haberi-6100057

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top