Imgur Türkiye’den Tekrar Erişilebilir Oldu

Wikipedia’nın ardından bir güzel haber de Imgur’dan geldi. İnternet üzerinde bulunan en büyük görüntü barındırma ve paylaşım sitesi olarak tanımlayabileceğimiz Imgur, uzun bir zaman sonunda tekrar ülkemizden erişilebilir halde. 

İlk olarak 2015 yılında erişim engeli kararı çıkarılan Imgur, bu engelin kalkmasından kısa bir süre sonra, 2017 yılında tekrar kapatılmıştı. Türkiye’den VPN gibi yöntemlere başvurmadan erişimi mümkün olmayan görüntü platformu, 5 Şubat 2020 itibariyle herhangi bir ekstra işleme ihtiyaç duymadan ulaşılabilir hale geldi. 

Dünya çapındaki en büyük görüntü barındırıcı platformlardan birisi olan Imgur, platforma yüklenen resimlerin içeriklerine çok fazla karışmadığı için, fazla serbest olduğu yönünde söylemlerin de hedefi oluyor. 

Genellikle Reddit gibi yabancı forum sayfalarının en çok kullandığı platform olan Imgur’un ülkemizdeki erişim yasağının kalkmasına dair herhangi bir duyuru yapılmadı. Daha önce açılan erişim engeline itiraz davalarının, platformun tekrar açılmasında etkili olabileceği düşünülüyor. 

Henüz tüm servis sağlayıcıları gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmediği için, ilk günlerde platforma erişmek bazen sorunlu olsa da, dünyanın en popüler platformlarından birine tekrar erişebilmek mutluluk verici. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top