İngiliz posta servisi iflasın eşiğinde: 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Rusya’ya yaptırım uygulayan İngiltere kendi ayağına kurşun sıktı.
İngiliz posta ve kurye servisi, yaklaşık 6 bin kişinin işten çıkarılmasını içeren planın işçilere bildirilmeye başlanacağını duyurdu.
Şirketin devam eden grev eylemi ve iş dünyasındaki ekonomik sorunlar nedeniyle daha fazla daralmaya gitmesi bekleniyor.
Şu anda 140 bin kişiyi istihdam eden şirketin personel sayısı, ayrılan kişilerin yerine yenilerinin alınmaması, geçici personelin azaltılması ve fazla mesailerin azaltılması yoluyla ağustos ayına kadar 4 bin kişi daha düşürülecek.
ZARAR SADECE BU YIL 350 MİLYON STERLİNE ULAŞTI Royal Mail’den yapılan açıklamada, şirketin bu yılki zararının 350 milyon sterline ulaşmasının beklendiği kaydedildi.
Söz konusu zarara 8 günlük eylemin “doğrudan etkisi” olduğu aktarılan açıklamada, şirketin zararının 450 milyon sterline ulaşabileceğine işaret edildi.
İletişim İşçileri Sendikası ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382376/ingiliz-posta-servisi-iflasin-esiginde-10-bin-kisiyi-isten-cikariyor

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382376/ingiliz-posta-servisi-iflasin-esiginde-10-bin-kisiyi-isten-cikariyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top