İran İnsan Hakları Kurumu: Ölenlerin sayısı 185’e yükseldi

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran İnsan Hakları Kurumu (IHR), Mehsa Emini’nin başörtü takma kurallarına uymadığı gerekçesiyle ‘ahlak polisi’ tarafından gözaltına alındıktan sonra ölmesinin ardından kadınların başlattığı ‘özgürlük’ protestolarında emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 185’e yükseldiğini açıkladı.

Fotoğraf: AA

AA’nın aktardığına göre Norveç merkezli IHR’ye ait internet sitesinde yayımlanan raporda, ülkede yaklaşık üç haftadır süren gösterilere ilişkin bilgi verildi.

Ülkedeki 31 eyaletten 17’sine dair rakamların yer aldığı raporda en çok can kaybının Sünnilerin yoğunlukta olduğu Sistan-Beluçistan eyaletinde yaşandığı belirtildi.

Raporda, Sistan-Beluçistan eyaletinde 90, Mazenderan’da 27, Gilan ve Batı Azerbaycan’da ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/iran-insan-haklari-kurumu-olenlerin-sayisi-185e-yukseldi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/iran-insan-haklari-kurumu-olenlerin-sayisi-185e-yukseldi/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top