İtalya'da işçiler seslerini yeni hükümet ve AB'ye duyurabilmek için miting düzenledi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Başkent Roma’nın işlek meydanlarından Repubblica’dan başlayan yürüyüşte, sendikalar İtalya’da yeni kurulacak hükümete ve Avrupa Birliği’ne (AB) çalışma dünyasına kulak verme çağrısı yaptı.
İşçiler yürüyüş sırasında, aşı karşıtı faşist bir grubun geçen yıl bugün CGIL genel merkezini basmasını da protesto etti.
Binlerce kişinin yürüdüğü etkinlik Popolo Meydanı’ndaki mitingle son buldu. Yürüyüş ve miting alanında, faşizm karşıtı dövizler ile sendika bayrakları ve “barış” dövizlerinin taşındığı görüldü.
Mitingte bir konuşma yapan CGIL Genel Sekreteri Maurizio Landini, pandemiyi geride bıraktıklarını düşünürken, ağırlaşan bir iklim krizi ve nükleer savaşa dönüşme riski bulunan bir savaşın olduğu dönemden geçtiklerini söyledi.
Landini, ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12342564/italyada-isciler-seslerini-yeni-hukumet-ve-abye-duyurabilmek-icin-miting-duzenledi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12342564/italyada-isciler-seslerini-yeni-hukumet-ve-abye-duyurabilmek-icin-miting-duzenledi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top