Japon uzay roketi Epsilon-6 kalkıştan kısa süre sonra kendini imha etti

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İmha emrini veren Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) roketin Dünya’nın yörüngesinde dolaşmak için uygun konumda olmadığını açıkladı.

Fotoğraf: Kyodo

Ülkenin güneyindeki Kagoshima prefektörlüğündeki Uchinoura Uzay Merkezi’nden kalkan insansız roketin kendini imha etmesiyle Japonya 20 yıldan sonra ilk kez başarısız bir roket fırlatma yapmış oldu.

Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) Başkanı Hiroshi Yamakawa, görevin iptal edilmesinden sonra çevrimiçi bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Beklentileri karşılayamadığımız için derinden özür dileriz” dedi, başarısızlığın nedenine ilişkin soruşturmaya yardım sözü verdi.

Japonya’nın devlet kanalı ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/japon-uzay-roketi-epsilon-6-kalkistan-kisa-sure-sonra-kendini-imha-etti/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/japon-uzay-roketi-epsilon-6-kalkistan-kisa-sure-sonra-kendini-imha-etti/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top