Japonya'dan Rusya'ya yeni yaptırım: O liste genişliyor

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Hayaşi, “Ukrayna’daki duruma gelince, ülkemiz, Ukrayna’nın doğu bölgelerinden ve Rusya’dan kişilerin varlıklarını donduracak. Bu kişiler, ilhak olarak nitelendirdiğimiz Ukrayna’nın bir kısmının Rusya’ya birleştirilmesi ile doğrudan bağlantılı. Karar, hükümet toplantısında alındı” diye açıkladı.

Yeni yaptırım listesine Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Çeçenistan lideri Ramzan Kadırov’un aileleri dahil edildi. Rossiya Segodnya Medya Grubu ve RT Genel Yayın Müdürü Margarita Simonyan ve Olimpiyat Şampiyonu Alina Kabayeva’nın da bulunduğu listede toplamda 58 isim yer alıyor.

Japonya’nın yeni yaptırım kararı ayrıca Kalaşnikov ve Rostech şirketlerini de kapsıyor.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/japonyadan-rusyaya-yeni-yaptirim-o-liste-genisliyor/715813

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top