Julia Kasırgası, Kolombiya'nın adalarında hafif hasara neden oldu

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kasırganın San Andres’ten geçişi hafif hasar bıraktı. İki kişi yaralandı, iki ev yıkıldı ve 101 ev hasar gördü. Providencia’dan geçişi daha hafifti. Hava operasyonları yeniden başlar başlamaz yardımlar ulaştırılacak.” ifadelerini kullandı.
San Andres ve Providencia adalarını Kasım 2020’de vuran Iota Kasırgası, ciddi hasara yol açmış, Providencia’nın altyapısının yüzde 98’ini tahrip etmişti.
Kasırga, Nikaragua’nın doğu kıyısında etkili oluyorJulia Kasırgası, saatte 140 kilometre hıza ulaşan rüzgarlarla sabah saatlerinden itibaren Nikaragua’nın doğu kıyısında etkili oluyor.
Yerel basında çıkan haberlerde, çatıların uçtuğu, ağaçların devrildiği, bazı bölgelerde yolların kapandığı ve elektrik hatlarının zarar gördüğü aktarıldı.
……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12345836/julia-kasirgasi-kolombiyanin-adalarinda-hafif-hasara-neden-oldu

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12345836/julia-kasirgasi-kolombiyanin-adalarinda-hafif-hasara-neden-oldu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top