Kaçak ilaçlar Yemen'deki bir hastanede 10 çocuğun ölümüne yol açtı

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Yemen’de Husilere bağlı el-Mesire televizyonu, Cuma günü Husilerin kontrolündeki sağlık yetkililerinin yaptığı açıklamaya dayanarak lösemi hastası 10 çocuğun kaçak ilaç aldıktan sonra yaşamını yitirdiğini bildirdi.  

Perşembe gecesi yayınlanan açıklamada, aynı ilacı alan dokuz çocuğun da kritik durumda bulunduğu ve konuya ilişkin araştırmanın devam ettiği belirtildi.  

Yemen’in genelinde yıllardır ilaç, ekipman ve kaynak eksikliği çeken hastanelerde kaçak ilaç kullanımı oldukça yaygın. 

Husi isyancıların 2014’te Yemen’in kuzeyinde büyük bölgeleri işgal ederek Suudi-destekli Yemen hükümetini Sana’dan ayrılmaya zorlamasından bu yana, bir Arap ülkesi olan Yemen’de iç savaş devam ediyor. 

On binlerce kişinin ölümüne, 4 milyon kişinin yerinden olmasına neden olan savaş, Yemen’i açlık sınırının eşiğine getirdi.

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/kacak-ilaclar-yemendeki-bir-hastanede-10-cocugun-olumune-yol-acti-1992505

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top