Kanada, elektrik santrallerinde yakılmak üzere İngiltere’ye pelet gönderiyor

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kanada resmi yayın kuruluşu CBC’te yayınlanan bir programa göre, British Columbia eyaletindeki ormanlardan kesilen ağaçlar ve orman ürünleri,  pelet haline getirilerek İngiltere’ye ihraç ediliyor.
Bakir ormanlardan kesilen ağaçlar, kütükler ve çalı çırpı türündeki ağaç ürünleri, pelet tesislerinde sıkıştırılarak topaklar haline getiriliyor.
Bu şekilde hazırlanan peletler ise yakılarak enerji üretmesi için İngiltere’nin en büyük elektrik santrali Drax Power Station’a gönderiliyor.
El değmemiş ormanlardan kesilen ağaçlar pelet üretimine gidiyorEyalet hükümetince ormanlardaki atık ürünlerin ekonomiye kazandırılması fikriyle başlatılan pelet uygulaması sonrası,  Prince George bölgesindeki el değmemiş ormanlardan kesilen binlerce ağaç, otoyolların kenarında sıralanıyor.
Programda verilen bilgide, “Bu kereste, ev, mobilya ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12345993/kanada-elektrik-santrallerinde-yakilmak-uzere-ingiltereye-pelet-gonderiyor

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12345993/kanada-elektrik-santrallerinde-yakilmak-uzere-ingiltereye-pelet-gonderiyor

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top