Kılıçdaroğlu ABD'de konuştu: Ukrayna'nın yanında yer almalıyız

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’de yaptığı konuşmada Türkiye’nin Rusya- Ukrayna savaşı sürecinde Ukrayna’nın yanında yer almasının gerektiğini söyledi.
Dünyada enerji krizinin derinleştiği ve Yunanistan’la gerilimin tırmandığı bir dönemde Rusya ile tansiyonu yükseltecek bir öneride bulundu. Kılıçdaroğlu, ABD’de yaptığı konuşmada Türkiye’nin Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili “Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’nın yanında yer almamız gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
Türkiye ve Rusya’nın, süreçteki aktif diyaloğu ve bunun sonucunda ‘enerjide ortaklığa’ kadar varan ilişkilerin yaşandığı dönemde Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinde böyle bir açıklamada bulunması ise dikkatlerden kaçmadı….

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12370213/kilicdaroglu-abdde-konustu-ukraynanin-yaninda-yer-almaliyiz

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12370213/kilicdaroglu-abdde-konustu-ukraynanin-yaninda-yer-almaliyiz

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top