Kremlin'den Türkiye açıklaması

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna’daki saldırılara yönelik açıklamada “Tüm bunlar özel askeri operasyon kapsamında oluyor. Elbette operasyonun önemli kısımları başkomutana bildirilmeden yürütülmüyor” ifadelerini kullandı.
Peskov ayrıca Kazakistan’daki güvenlik zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşebileceğini belirtti.
Peskov açıklamasında “Putin ve Erdoğan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna görüşmesine ev sahipliği teklifini görüşebilir” ifadelerini kullandı.

RUSYA, KİEV’E SALDIRI DÜZENLEMİŞTİ

RUSYA, KİEV’E SALDIRI DÜZENLEMİŞTİUkrayna’nın başkenti Kiev’de sabah saatlerinde çok sayıda patlama meydana gelmişti.
Ukrayna İçişleri Bakanlığı Kiev’e yapılan son saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 kişinin öldüğünü 24 kişinin yaralandığını bildirmişti.Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “Savaşın 229. gününde bizi yok etmeye, yeryüzünden silmeye çalışıyorlar. Zaporijya’da evlerinde uyuyanları, Kiev’de işe gidenleri öldürdüler” demişti.

KERÇ KÖPRÜSÜ’NDE PATLAMA

KERÇ KÖPRÜSÜ’NDE PATLAMARusya’nın Kiev’deki saldırılarının Kerç Köprüsü’ndeki patlamaya misilleme olduğu ifade edilmişti.
Cumartesi günü Rusya’nın 2014’te ilhak ettiği Kırım’daki Kırım Köprüsü’nde sabah saatlerinde bir patlama meydana gelmişti.
Ukrayna’dan Kerç Köprüsü’nden patlamaya ilişkin ilk açıklama gelmiş ve Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Podolyak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Kırım, köprü, daha başlangıç. Yasadışı olan her şey yok edilmeli, çalınan her şey Ukrayna’ya iade edilmeli, Rusya tarafından işgal edilen her şey sınır dışı edilmelidir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-kremlin-den-turkiye-aciklamasi-3527935

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top