Macaristan Avrupa'ya seslendi: Rusya ile diyalog kanalları açık tutulmalı

Dikkat! bu haber “Cumhuriyet” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Rusya Enerji Haftası kapsamında Moskova’da düzenlenen konferansa katılarak değerlendirmelerde bulundu.

Peter Szijjarto, Rusya ile diyaloğun devam etmesi çağrısında bulundu.

Szijjarto, “İletişim kurmazsak, birbirimizle konuşmazsak ve iletişim kanallarını sürdüremezsek, artık barış için yaşayamayacağız” dedi.

Macaristan ve Rusya’nın nükleer santral inşasına değinen Szijjarto, çalışmaların “hızlandırıldığını” söyledi.

Macaristan’ın, Rusya ile enerji iş birliğini sürdürmekte kararlı olduğunu belirten Szijjarto, “Enerji arzının güvenliğini tehlikeye atacak hiçbir yaptırım rejimini kabul etmeyeceğimizi açıkça belirttik” diye konuştu.

Szijjarto, Kuzey Akım boru hatlarında yaşanan sızıntıların, Türk Akımı üzerinde de tehlike yaratabileceğine dikkat çekti. 

Szijjarto ayrıca, “Tehditlerin önlenmesi gerekli, aksi taktirde gaz akışları sağlanamayacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak :
https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/macaristan-avrupaya-seslendi-rusya-ile-diyalog-kanallari-acik-tutulmali-1991829

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top