Meteoroloji'den Karadeniz'e sel uyarısı!

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Meteoroloji’den Karadeniz’e sel uyarısı geldi. Haftanın ilk gününde Karadeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak yağış beklendiğinden, oluşabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.
Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek ve yurt geneli parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu olacak. Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane, Sakarya’nın doğusu, Sivas ve Ardahan’ın kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Rize ile Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olacak.
Rüzgar ise Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISIRize ve Artvin’in kıyılarında beklenen sağanak ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12346317/meteorolojiden-karadenize-sel-uyarisi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12346317/meteorolojiden-karadenize-sel-uyarisi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top