Mevlid-i Nebi’ye de saygıları yok!

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünyanın en yoğun Müslüman nüfusuna sahip İslam ülkelerinden Bangladeş’te, Cemaat-i İslami Hareketi’ne karşı başlatılan zulüm seferberliği tüm acımasızlığıyla sürüyor. 2010 yılından sonra artışa geçen zulüm ve baskı sürecinde her geçen gün yeni olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz gün Meherpur şehrinde Mevlid-i Nebi sohbeti için bir araya gelen Müslüman kadınların Bangladeş polisi tarafından haksız yere tutuklanması infiale yol açtı. Bangladeş Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Vekili Mevlana ATM Masum, 10 dindar kadının haksız yere tutuklanmasını şiddetle kınayan bir protesto bildirisi yayınladı.
“DİNİ TÖRENLERE KATILMAK ANAYASAL BİR HAKTIR”Bangladeş hükümetinin haksız uygulamalarını eleştiren Mevlana ATM Masum, “Polis, 10 örtülü ve peçeli dindar kadını haksız yere tutukladı. Onlar, 11 Ekim’de Peygamber Efendimiz’in (sallallâhu aleyhi vesellem) doğumu hatırına düzenlenen bir programa katılmışlardı. Müslüman hanımlar, Sevgili Peygamberimiz’in ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382595/mevlid-i-nebiye-de-saygilari-yok

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382595/mevlid-i-nebiye-de-saygilari-yok

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top