Microsoft, RPA Şirketi Softomotive’i Satın Alıyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı bir açılış konuşmasında robotik süreç otomasyonu (RPA) çözümleri üreten Softomotive firmasını satın aldıklarını açıkladı. Microsoft’un Power Automate platformunun bir parçası olacağı açıklanan Softomotive’in dünya genelinde 9.000 müşterisi yer alıyor. Microsoft, Softomotive’in WinAutomation platformunu Power Automate lisansına sahip olanların ücretsiz olarak kullanabileceğini belirtti.,

Microsoft, Power Automate’de Softomotives’in masaüstü otomasyon çözümü WinAutomation da dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliği etkinleştirmek için Softomotive araçlarını kullanacak. Microsoft’un Power Automate platformu şimdiye denk herhangi bir masaüstü otomasyon aracı içermiyordu.

Softomotive’in sunucu tabanlı kurumsal RSA geliştirme için kullanılan bir diğer önce uygulaması ProcessRobot da Power Automate platformuna dahil edilecek. Microsoft’un Softomotive’i masaüstü otomasyon yetenekleri sebebiyle bünyesine kattığı düşünülüyor.

İki firma satın almaya ilişkin olarak herhangi bir finansal veri paylaşmadı.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top