Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Ücrette kayıp için düğmeye basıldı

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Bekarı, evlisi, çalışanı, yaşlısı, genci… Herkes 2023 asgari ücret zammını merak ediyor! EYT ile ilgili de prim detayları netleşiyor. Bakan Bilgin, son olarak asgari ücrete enflasyonun üstünde bir zam yapılacağını duyurmuştu. Çalışanları ilgilendiren bir detay daha söz konusu, bilindiği gibi vergi dilimleri nedeniyle Eylül’den sonra çalışanların maaşları düşüyordu.

EYT VE ASGARİ ÜCRET SONRASI BİR KRİTİK HAMLE DAHA!
Devlette sözleşmeli olarak görev yapan memurların 4A kadrosuna geçmesi için çalışmalar devam ediyor. Memur sendikalarıyla yapılan müzakereler de tamamlanmak üzere. Talepler bakanlığa sunuldu. Kamuya geçecek kadrolu personel sayısı 600 bini bulabilir.

ÇALIŞANLAR DİKKAT: ÜCRETTE KAYIP BİTİYOR!
Faruk Erdem, Yeni Asır’daki yazısında kritik konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı’nın görüşmelerini sürdürdüğünü bu çalışma bittiğinde vergi dilimlerinin yeniden belirleneceğini, ücret düşüşlerinin de önüne geçilmiş olacağını belirtti.

 

Kaynak :
https://www.haber3.com/dunya/milyonlarca-calisani-ilgilendiriyor-ucrette-kayip-icin-dugmeye-basildi-haberi-6099898

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top