OPEC+ kararı ABD'yi deli etmişti: Suudi Arabistan’a silah satışını…

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Suudi Arabistan’ın OPEC+ toplantısında Rusya’dan yana tavır alması ABD’yi çileden çıkarmıştı.i 
ABD’li Demokrat Senatör Chris Coons, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, OPEC+ grubunun petrol üretimini düşürme kararının ardından ABD ve Suudi Arabistan arasında yaşanan gerginliğe işaret etti.
SİLAH SATIŞI ASKIYA ALINABİLİRSenato Dış İlişkiler Komitesi Üyesi de olan Coons, “Hem Biden yönetiminin hem de Senatonun bu konu hakkında adım attığını göreceksiniz. Bu konudaki en olası adım ise Suudi Arabistan’a silah satışlarını askıya almaktır.” ifadesini kullandı.
OPEC+ grubunun söz konusu kararının ardından ülkede birçok Kongre üyesi, Suudi Arabistan’a silah satışlarının askıya alınması konusunda çağrılarda bulunuyor.
NE OLMUŞTU?OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanları, Avusturya’nın başkenti Viyana’da 5 Ekim’de düzenlenen toplantıda, günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı.
Bu ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12382955/opec-karari-abdyi-deli-etmisti-suudi-arabistana-silah-satisini

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12382955/opec-karari-abdyi-deli-etmisti-suudi-arabistana-silah-satisini

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top